O NAS

Dawno temu, a dokładnie 28 lat temu w 1992 roku młody Jarek założył zespół ludowy przy Polskim Gospodarstwie Rolnym w małej wsi w kujawsko-pomorskim w Zegartowicach. Zespół powstał, dzieciaki tańczyły i wypadało je jeszcze ubrać w stroje ludowe. Nie były to łatwe czasy, funduszy było mało, więc kochająca żona Pana Jarka uszyła pierwsze stroje dla tegoż zespołu. I od tego wszystko się zaczęło. Szyła coraz więcej, szyła już nie tylko ona, ale i Panie z okolicznych wsi haftowały oraz szyły coraz to nowe regiony..

Mamy inne czasy, firma jednak nie straciła swojego pierwotnego charakteru. Tak jak prawie 30 lat temu, tak samo dzisiaj nasi cudowni krawcy oraz krawcowe szyją,  a Panie i Panowie haftują stroje regionalne z całej Polski. Jesteśmy niezmiernie dumni, że możemy prezentować Państwu ich wspaniałe wyroby!

Na co dzień zajmujemy się szyciem strojów na zamówienie pod konkretne wymiary, teraz jednak chcemy, aby część naszych wyrobów było dostępne „od ręki”, żeby cieszyć się nimi szybciej i wygodniej.

Dbamy szczególnie o jakość oferowanych wyrobów, tkaniny, takie jak bawełna andrychowska, aksamity, sukna wełniane, ręcznie tkane wełniane pasiaki pochodzą z Polski i są najwyższej jakości.

Chodźcie ludziska i sami zobaczcie te nasze kiecki i bluzecki!